bg

Hakkımızda

Nemrut Körfezi’ndeki limancılık faaliyetimiz 1983 yılında NEMTAŞ NEMRUT LİMAN İŞLETMELERİ A.Ş. ünvanı altında başlamış olup 14.10.2004 tarihinde bu şirket kısmi bölünmeye uğramış ve limancılık faaliyetleri için İDÇ LİMAN İŞLETMELERİ A.Ş. ünvanlı şirket kurulmuştur.

img

Bölünme sonucu nitelikli personelin ve yüksek teknolojili ekipmanın tamamı şirketimizde kalmıştır ve şirketimiz yaklaşık otuz yılın verdiği tecrübe ile faaliyetlerine devam etmektedir.

İskelemizin asıl tesis edilme ve işletilme amacı, büyük ortağımız olan İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi’nin ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesidir. Bunun yanında personelimizin üstün tecrübesi ve iş makinesi parkımızın kapasitesinin oldukça yüksek olması üçüncü şahıslara da hizmet verme olanağı sağlamaktadır. Limanımız uluslararası güvenlik kodu olan ISPS koda uygunluk belgesine sahiptir ve yine iskelemizde uluslararası standartlara uygun şekilde 24 saat özel güvenlik sistemi ile birlikte gece-gündüz kapalı devre kamera takip sistemi uygulaması mevcuttur.

Grup Şirketlerimiz
docxfilePDF