bg

Liman Operasyon

Liman tesisimizin temel faaliyet alanları kuru dökme yük, genel kargo ve proje yükleridir. 470 metre iskele uzunluğuna ve maksimum 30 metre drafta sahip olan iskelemizde 120.000 dwt ye kadar olan gemilere hizmet vermekte olup modern tahmil/ tahliye ekipmanları ile bulunduğu bölgenin en modern ve hızlı ekipmanlarına sahiptir. Bu özellikleri ile hem kendi firmamızın yüklerine hem de 3.şahış yüklerine hızlı, kaliteli ve güvenli liman hizmetleri sağlamaktadır. Bunun yanı sıra limanımızda genel ve geçici antrepoculuk hizmetleri verilmekte olup bu süreçte müşterilere opsiyonlar sağlanmaktadır.

Gemilere Verdiğimiz hizmetlerimiz

  • Barınma
  • Ambar kapağı açma/kapama
  • Atık alım hizmeti
  • Tahmil ve Tahliye
  • Lashing / Unlashing

Bu Hizmetlere Ek olarak yine müşterilerimize araç ve ekipman kiralanması, radyasyon ölçüm hizmeti, kantar tartım hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Limanımız uluslararası liman ve gemi güvenlik sertifikası olan ISPS sertifikası sahip olup uluslararası güvenlik standartlarına uygun şekilde 24 saat özel güvenlik ve kapalı devre kamera sistemleri ile takip edilmektedir. Ayrıca uluslararası tehlikeli yüklerin deniz yolu ile taşınmasına ilişkin konvansiyonlar kapsamında liman tesisimiz TEHLİKELİ MADDE UYGUNLUK BELGESİNE sahip olup bu kapsama giren yüklerin tahmil ve tahliye operasyonları gerçekleştirilmektedir.

İDÇ liman işletmeleri A.Ş. yetkin ve dinamik personeli ile liman operasyonlarında her türlü hizmeti en güvenli ve hızlı şekilde tamamlamayı misyonu haline getirmiştir. Bu misyon çerçevesinde liman işletmeciliğinde mükemmeliyeti başarmayı ve tam anlamıyla gerçek bir liman yönetimi uzmanlığı ile müşterilerine profesyonel liman yönetimi için sürdürülebilir çözüm ve hizmetler sunmayı vizyonu haline getirmiştir.


Resim Galerisi

docxfilePDF